"Enter"a basıp içeriğe geçin

Silinmeyen Dosyalar Nasıl Silinir? Silinmeyen Programı Silme

Silinmeyen dosyalar nasıl silinir bu makalede bu problemle karşılanlar için çözüm yollarını aşağıda belirtiyor olacağım.

Silinmeyen dosyaları yada silinmeyen bir programı, belli sebeplerden dolayı silmek istiyor olabilirsiniz. Sil seçeneğine tıkladığınızda yetkinizin olmadığına, silinmesini istediğiniz dosyanın başka bir kullanıcı yada program tarafından kullanıldığına dair uyarı almış olabilirsiniz. Bunun bir çözümü var. Birinci yöntem manuel, ikinci yöntem ise program ile. Bu problemlemi çözmek için ilk yöntemi inceleyelim.

  1. Görev yöneticisinde işlemler ve ayrıntılar sekmesinden  programın çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Çalışıyorsa sonlandırın. Ardından silmek istediğiniz dosyayı yada programı tekrar silmeyi deneyin.
  2. Görev yöneticisinin başlangıç sekmesinde sileceğiniz programın olup olmadığını kontrol edin. Eğer var ise devre dışı bırakın. Ardından bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda program sonlanmış olabilir böylece dosyayı kaldırma işlemini yapabilirsiniz.
  3. Eğer üstteki yöntemler işe yaramadıysa winrar ile dosyayı yada klasörü kaldırmayı deneyebilirsiniz. Öncelikle winrar bilgisayarınızdan yüklü değilse yükleyin. Ardından kaldırmak istediğiniz dosya yada klasöre sağ tıklayın. Winrar’ seçin arşive ekleye tıklayın. Arşivleme seçeneklerinden, arşivledikten sonra dosyaları sil seçeneğini tick’leyin ve tamam’a basın. Burada yaptığımız işlem de kaldırma yöntemlerinden biridir.
  4. Eğer bu yöntem işe yaramadı ise son çaremiz olan program ile kaldırma işlemine geçiyoruz. Size en çok kullanılan ve tercih edilen unlocker programından bahsetmek istiyorum. Unlocker, windows pc kullanıcılarının geleneksel olarak kolay bir şekilde silinemeyen dosya sistemlerini kurtarmasını sağlayan basit bir araçtır. Bu program, söz konusu dosyaya sağ tıklamanızı ve sadece unlocker silme seçeneğini seçmenizi sağlayan basit bir arayüze sahiptir.

Programı deneyerek bu can sıkıcı problemden rahatça kurtulabilirsiniz.

Silinmeyen dosyalar nasıl silinir bu yazıda bu başlığa değindik. Umarım işinize yaramıştır arkadaşlar. Diğer yazılarımda görüşmek üzere!

Yazıyı Paylaşmak İster misin?
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Tumblr
Tumblr
Share on Reddit
Reddit
    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir