"Enter"a basıp içeriğe geçin

Instagram Organik Takipçi Nasıl Kasılır?

Instagramda hızlı ve organik olarak takipçi kasmak aslında çok da zor değildir. Sadece pes etmeden, düzenli paylaşım yapılması gerekir. Tabi ki paylaşımların da kaliteli olması çok önemlidir. Ayrıca gün içerisinde belli bir miktar paylaşım yapılması gerekir. Çünkü, kullanıcı anasayfada gezerken sürekli paylaşımlarınızın görünmesi, kullanıcıyı sıkar. Bu sebeple gün içerisinde 1 ile 3 arası gönderim yapılması idealdir.

Bir gönderi paylaşırken hashtag kullanmak önemlidir. Kategorinize göre en az 10 adet trend hashtag bulup gönderi altına ekleyebilirsiniz.

Gönderi altına; “Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?”, “Siz olsanız ne yapardınız?”, “Bu tür paylaşımlar hoşunuza gidiyor mu?”, “Arkadaşlarını etiketlemeyi unutma!” gibi açıklama eklemeniz, takipçi ile daha çok etkileşime girmenizi sağlayacaktır. Buna paralel olarak, takipçilerinizin gönderi altına yorum yapması ve gönderiyi beğenmesi ile de keşfete düşme olasılığınız artacaktır.

Takipçi kazanma yöntemlerinden biri de çekiliş düzenlemektir. Takipçileriniz için küçük çaplı da olsa, bir çekiliş düzenlemeniz, takipçinizin artması ile doğru orantılıdır. Örneğin; instagram takipçi kasma programınız var ve bu programı bir aylık olmak üzere, çekilişi kazanan 3 kişiye hediye edeceksiniz. Gönderi altına; “Çekilişe katılmak için 3 arkadaşını etiketle ve katılıyorum yaz, sayfayı beğen.” gibi bir açıklama girebilirsiniz.

 

Instagram Takipçi Nasıl Kazanılır?

Sayfanız ile alakalı, kitlesi yüksek ve aktif olan sayfalara reklam verebilirsiniz. Böylece instagramda organik olarak takipçi kazanabilirsiniz. Ve yine sayfanız ile alakalı aktif sayfalara göz atabilir, yeni gönderi paylaştığında yorum bölümüne, “Bu sayfayıda takip edebilirsiniz” yada ilgi çekici bir yorum girerek takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca trend gönderiler altına yorum yapmakta takipçi kazanmanıza yardımcı olabilir.

Yukarıda belirtilen adımları uygulamanız, özellikle pes etmeden düzenli olarak takipçilerin seveceği gönderiler paylaşmanız sayfanızın büyümesine büyük katkı sağlayacaktır. Bunun haricinde şunu da belirtmek isterim ki, instagram takipçi satın almak, instagram bot takipçi satın almak sayfanıza yarardan çok zarardır diye düşünüyorum. Üstelik onlarca tl para harcanıyor. “Ben kendime tatmin etmek istiyorum, amacım sadece takipçi sayımın artması.” diyorsanız o zaman başka. Ama ondan ayrı kaliteli bir instagram sayfam olsun istiyorum diyorsanız, bunu es geçmelisiniz.

Instagramda takipçi kasmak için belirteceğim son adım da şudur: Instagramda sayfanız ile alakalı sayfaları erişip, yeni paylaştığı gönderileri beğenen hatta gönderilerin altına yorum yapan kitleyi takip ederek, bu kullanıcıların takipçiniz olmasını sağlayabilirsiniz. Kısacası takibe takip sistemi ile pekiyi takipçi kasabilirsiniz. Bunu manuel olarak hergün düzenli bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer “Ben hergün bununla uğraşamam, bunun için bir program yok mu? diyorsanız, bunun için hali hazırda bir program bulunmaktadır. InsTakiPro(Instagram Takipçi Kasma Programı) ile pekiyi takipçi kasabilirsiniz. Programdan kısaca bahsetmek gerekirse, belirttiğiniz sayıda, belirttiğiniz sürelerde takibe takip yapıyor. Takip etme, takipten çıkma, anasayfadaki gönderileri beğenme gibi özellikleri bulunmaktadır. Program hakkında ayrıntıları öğrenmek için tıklayın.

Yazıyı Paylaşmak İster misin?
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Tumblr
Tumblr
Share on Reddit
Reddit
    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir