"Enter"a basıp içeriğe geçin

C# Şifre Saklama Programı

Merhaba arkadaşlar bu makalede c# ve sqlite‘ı kullanarak şifre saklama programı yapacağız. Bu program ile sosyal paylaşım, mail gibi sitelere giriş yaparken kullandığımız kullanıcı adı ve şifremizi veritabanına kaydedeceğiz. Programa giriş yaparken varsayılan şifre 123’tür. Programa giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmından şifrenizi belirleyebilirsiniz. Veritabanını yedek alabilir yada yedeklediğiniz veritabanını geri yükleyelebilirsiniz.

Burada girdiğiniz şifre doğruysa AnaForma yönlendirilir. Yukarıda belirttiğim gibi varsayılan şifre 123’tür. Programa giriş yaptığınızda ayarlar sekmesinden şifrenizi yenileyebilirsiniz. Bu arada şifreyi veritabanında tutmadım. Şifrenin tutulduğu bölüm Properties>Settings kısmında, sifre adında string değişken içerisinde şifrelenmiş olarak tutulmakta.

AnaFormda tanımladığınız kullanıcı adı ve şifreler bulunmakta. Ekle tuşuna bastığınızda TanimlamaForma giderek veri girişi yapabilirsiniz. Tanımladığınız kullanıcı adını, şifreyi güncellemek isterseniz listboxdan seçip yukarıdaki sil yada güncelle sekmesine basarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

KategoriFormda yeni kategori ekleyebilir, güncelleyebilir yada silebilirsiniz.

Ayarlar sekmesinden şifrenizi yenileyebilir, veritabanının yedeğini alabilir, yada yedek aldığınız veritabanını geri yükleyebilirsiniz.
Kaynak kodları paylaşmadım arkadaşlar, dileyen indir’e tıklayarak kaynak dosyaları indirebilir.
Herkeze iyi kodlamalar dilerim!
Yazıyı Paylaşmak İster misin?
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Tumblr
Tumblr
Share on Reddit
Reddit
    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir